Co jsou čakry

8. června 2015 v 12:25 |  ČAKRY V LIDSKÉM TĚLE
Čakra je sanskrtské slovo a znamená "kolo". Čakry jsou energetické víry v těle každého člověka. Můžeme si je představit jako větrníky, které pohání různé druhy energií. Jimi proudí energie dovnitř našeho těla i ven z těla.

Čakry jako přijímač energie

Odkud se vlévá energie do čaker? Energie může být z různých zdrojů. Jednak je to naše vlastní životní energie, tzv.kundalini a duchovní síla. Čakrami však přijímáme také duchovní energii "pránu" a veškeré ostatní energie kolem nás. Můžeme jimi dostávat do těla energii od ostatních lidí, kteří nám chtějí například nějak pomoci, ale může nám být i některými lidmi odčerpávána. To nás potom oslabuje a býváme unavení.

Když jsou čakry zablokované

V čakrách se ukládá energie našich traumat a různých nepříjemných a bolestivých událostí, které jsme za život prožili. Z toho důvodu můžeme mít některé čakry touto energií zablokované. Naše životní energie jimi nemůže dostatečně proudit a blokuje se v těle, z čehož mohou vnikat různé bolesti nebo dokonce chronická nemoc. Proto je dobré čakry stimulovat a pročišťovat. Proudí li energie v čakrách správně, je dosaženo určité frekvence, která člověka otevírá psychickým schopnostem a vyšším duchovním úrovním.

Kolik máme čaker

Čaker máme v našem těle stovky, každý akupunkturní bod je vlastně malá čakra, my se však budeme věnovat jen hlavním sedmi z nich. Každá čakra má svoji specifickou charakteristiku. Odlišuje se od ostatních čaker svým tvarem, barvou, zněním, tématy a orgány, ke kterým se vztahuje.
  • 1. čakra - kořenová, základní -MULADHARA - mezi konečníkem a genitáliemi
  • 2. čakra - sexuální, sakrální - SVADHISTANA - v horní části kříže, na úrovni podbřišku
  • 3. čakra - solární, pupeční - MANIPURA - dva prsty nad pupkem
  • 4. čakra - srdeční - ANAHATA - uprostřed hrudi
  • 5. čakra - krční - VIŠUDDHI - mezi krční jamkou a ohryzkem
  • 6. čakra - čelní, třetí oko - prst nad kořenem nosu, ve středu mezi obočím
  • 7. čakra - korunní - SAHASRÁRA - temeno hlavy, těsně nad hlavou
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama