Nádory a přeslička

4. května 2014 v 13:19 |  SÍLA BYLIN

Zase něco ze starých časů...
NÁDORY

Farář Kneipp ve svých spisech poukazuje na to, že přeslička rolní zastaví růst každého nádoru, ať je již obyčejný nebo rakovinový, ba dokonce ho pomalu odstraní.
Maria Treben (uznávaná bylinkářka) : Sama jsem se o... tom mohla přesvědčit. Proto se nabízí otázka, proč jsou Kneippovi spisy v tak malé úctě. Mnoho smrtelně nemocných lidí by tu našlo záchranu svého života a také rodinní příslušníci by byli ušetřeni mnohých trápení.
Z mých zkušeností vyplývá, že zábaly ze spařené přesličky výborně pomáhají při všech nádorech. Vezme se vrchovatá dvouhrst, dá se do síta, které se zavěsí nad hrnec s vařící vodou (možno použít i pařák). Zapařená a změklá přeslička se zabalí do lněného ručníku a přiloží se na nádor, vřed, opuchlinu, cystu, nádorově zduřelé žlázy, pigmentový zhoubný nádor (adenom,melanom,papilom). Při velmi těžkých onemocněních se dávají zábaly hned ráno ještě v posteli a nechají se přiložené dvě hodiny. Po obědě se dá opět v posteli obklad na dvě hodiny a na noc se přiloží obklad znovu. Důležité je při této kůře paření, místo udržovat stále v teple. Přesličku je možné použít na tři až čtyři obklady.
Odpoledne se přiloží na čtyři hodiny obklad ze švédských bylinek a místo se před tím namaže sádlem, nebo mastí z měsíčku,aby se místo nepodráždilo. Na to se dá folie a ručník a s tímto obkladem můžete chodit po bytě. Potom místo zapudrujte, aby nenastalo svrbění.
Při nádorech, vředech, opuchlinách, které jsou na povrchu pokožky, se přikládá kaše z jitrocele kopinatého, nebo většího, stejně tak i z bolševníku. Pokud se procedura dělá pravidelně a poctvivě, může nastat zlepšení již za pět dní a po deseti až čtrnácti dnech i vyléčení. Dobře působí i natírání místa čestvou šťávou ze šťavelu. Listy se omyjí a odšťavní, na odstředivce nebo v odšťavňovači.
Vnitřně se pije ráno půl hodiny před snídaní a večer půl hodiny před večeří jeden šálek čaje z přesličky. V průběhu dne se vypijí jeden a půl až dva litry čaje ze směsi 300g měsíčku, 100g řebříčku a 100g kopřivy. Do tohoto čaje se přidá šestkrát během dne po jedné hodině tři až pět kapek šťávy ze šťavelu… Přeji úspěšné uzdravení.
Fotka: NÁDORY (Prosím sdílejte). Farář Kneipp ve svých spisech poukazuje na to, že přeslička rolní zastaví růst každého nádoru, ať je již obyčejný nebo rakovinový, ba dokonce ho pomalu odstraní. Maria Treben (uznávaná bylinkářka) : Sama jsem se o tom mohla přesvědčit. Proto se nabízí otázka, proč jsou Kneippovi spisy v tak malé úctě. Mnoho smrtelně nemocných lidí by tu našlo záchranu svého života a také rodinní příslušníci by byli ušetřeni mnohých trápení. Z mých zkušeností vyplývá, že zábaly ze spařené přesličky výborně pomáhají při všech nádorech. Vezme se vrchovatá dvouhrst, dá se do síta, které se zavěsí nad hrnec s vařící vodou (možno použít i pařák). Zapařená a změklá přeslička se zabalí do lněného ručníku a přiloží se na nádor, vřed, opuchlinu, cystu, nádorově zduřelé žlázy, pigmentový zhoubný nádor (adenom,melanom,papilom). Při velmi těžkých onemocněních se dávají zábaly hned ráno ještě v posteli a nechají se přiložené dvě hodiny. Po obědě se dá opět v posteli obklad na dvě hodiny a na noc se přiloží obklad znovu. Důležité je při této kůře paření, místo udržovat stále v teple. Přesličku je možné použít na tři až čtyři obklady. Odpoledne se přiloží na čtyři hodiny obklad ze švédských bylinek a místo se před tím namaže sádlem, nebo mastí z měsíčku,aby se místo nepodráždilo. Na to se dá folie a ručník a s tímto obkladem můžete chodit po bytě. Potom místo zapudrujte, aby nenastalo svrbění. Při nádorech, vředech, opuchlinách, které jsou na povrchu pokožky, se přikládá kaše z jitrocele kopinatého, nebo většího, stejně tak i z bolševníku. Pokud se procedura dělá pravidelně a poctvivě, může nastat zlepšení již za pět dní a po deseti až čtrnácti dnech i vyléčení. Dobře působí i natírání místa čestvou šťávou ze šťavelu. Listy se omyjí a odšťavní, na odstředivce nebo v odšťavňovači. Vnitřně se pije ráno půl hodiny před snídaní a večer půl hodiny před večeří jeden šálek čaje z přesličky. V průběhu dne se vypijí jeden a půl až dva litry čaje ze směsi 300g měsíčku, 100g řebříčku a 100g kopřivy. Do tohoto čaje se přidá šestkrát během dne po jedné hodině tři až pět kapek šťávy ze šťavelu… Přeji úspěšné uzdravení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama