Solná sauna

17. dubna 2014 v 9:31 |  VŠE O SAUNOVÁNÍ


Solná sauna

O solné sauně

Solná sauna (neboli himalájská solná sauna) představuje nový typ sauny, který se v České republice nevyskytuje dlouho.
Princip zůstává stejný jako u klasické sauny s tím rozdílem, že kromě blahodárných účinků způsobených ohříváním a ochlazováním u tohoto typu ještě působí příznivé účinky minerálu a stopových prvků v soli, jež se v solné sauně uvolňují. Získáte tak důležité minerály snadnou a hlavně efektivní cestou. Díky teplu jsou totiž póry kůže otevřené, a tak do nich minerály snadno pronikají.
Lépe si také pročistíte dýchací cesty. Někteří lidé dokonce uvádějí, že se jim v solné sauně dýchá lépe než v klasické sauně. To je dáno tím, že obsahuje přirozenou vlhkost danou solnými kameny. Voda se tu díky speciální konstrukci neodpařuje příliš prudce. Vlhkost vzduchu v solné sauně se pohybuje zhruba kolem 30 - 60%. Teplota je v rozmezí okolo 50 - 70oC.
A jak si přesně představit solnou saunu? Velikostí je podobná klasické sauně. Stěny však nejsou ze dřeva, ale ze solných cihel, ze kterých jde příjemná teplá záře. Ta má i velmi příznivý vliv na lidskou psychiku. Pro ještě větší psychickou pohodu jsou do některých zařízení instalovaná relaxační světla a audio pro poslech hudby.
Je možné si solnou saunu pořídit domů, ale také se s ní setkáte v lázeňských zařízeních, sportovních klubech, kosmetických salonech atd.

Pozitivní účinky solné sauny

Solná sauna má četné pozitivní účinky. Patří mezi ně celkové uvolnění organismu, zvýšení fyzické výkonnosti a zvýšení soustředěnosti. Pozitivní vliv má i na dýchací cesty, pokožku, kterou zjemňuje a zároveň pomáhá proti atopickému ekzému a dalším kožním potížím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sára Sára | Web | 24. listopadu 2014 v 11:28 | Reagovat

Saunování zbožňuji. Již několikrát jsem si užila např. saunové ceremoniály v Dříteči, kde je saunový svět Cedrus Spa. Klidně cestuji i na vzdálenější místa a střídám to, taková saunová turistika :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama