Pomůcky do sauny

17. dubna 2014 v 11:06 |  VŠE O SAUNOVÁNÍ


Jakými pomůckami se vybavit na saunování?

Saunování a nutné pomůcky

Pomůcky, které si musíte vzít sebou do sauny, se odvíjí od toho, jakou saunu navštívíte. Kromě veřejných saun jsou dnes v oblibě i soukromé sauny, do kterých si většinou žádné pomůcky nenosíte. Všechny vám budou poskytnuté, ať už zdarma či za poplatek.
Nutnými pomůckami jsou především prostěradlo a ručník. Z hygienického hlediska je lepší zvolit takový ručník, u kterého je dobře rozlišitelný rub a líc.
Po saunování budete potřebovat očistné prostředky, tj. mýdlo, šampón a případně i tělové mléko a další kosmetiku podle své vlastní potřeby. Ženy s delšími vlasy určitě ocení i fén.

Pomůcky ke zpestření saunování

Oblíbenými pomůckami při saunování ve Finsku jsou březové metly s listím. Finové se jimi šlehají. Dochází tak k lepšímu prokrvení pokožky. Přitom se uvolňuje aroma z rozdrcených březových listů, které saunu příjemně provoní.
V České republice nejsou březové metly tolik rozšířené. Češi volí jiné předměty k lepšímu pokrvení pokožky. Používají především různé kartáče a žínky a prodávají se i celé toaletní sety. Ovšem chcete-li zkusit březové metličky, můžete. I u nás se dají koupit ve vysušené podobě.
Rozšířené jsou i esence do sauny. Díky jejich širokému výběru si snadno zvolíte oblíbenou vůni.
A co takhle si dopřát masážní prostředky do sauny s různými účinnými látkami? Během saunování se vmasírují do pokožky a nechají se několik minut působit. Poté se pokožka omyje teplou vodou. Masážní prostředky mají čistící, změkčovací či peelingový efekt. Záleží na tom, jaký si vyberete. Je jich velké množství.
Z dalších pomůcek si jmenujme např. speciální lávové kameny určené do sauny, potravinové doplňky podporující detoxikaci organismu atd.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama