Čím doplnit saunování?

17. dubna 2014 v 11:01 |  VŠE O SAUNOVÁNÍ
Masáž po saunování

Také přemýšlíte, čím ještě můžete doplnit saunování? Vhodným tipem na další aktivitu je masáž. Většina provozovatelů sauny ji má ve své nabídce.
Po saunování je tělo zklidněné a vaše svaly jsou uvolněné a nahřáté. Díky tomu si masáž užijete ještě lépe, než kdybyste šli na masáže bez přechozího saunování.
Masáže jsou rozmanité a v nabídce každé provozovny sauny najdete něco jiného. Oblíbené jsou základní masáže, thajské masáže, aromatické masáže atd. Dopřejte si maximální uvolnění a odpočinek.
Počítejte však s tím, že pokud absolvujete saunování s více cykly pocení a ochlazení a poté ještě masáž, je pravděpodobné, že se vám už ten den nebude chtít nic dělat. Je tedy vhodné si naplánovat tyto činnosti na podvečerní či večerní hodiny.

Další aktivity po saunování

A jakým aktivitám byste se ještě mohli věnovat po saunování, pomineme-li masáže? Záleží na tom, jaký typ absolvujete. Pokud si dopřejete dráždivé saunování, které vybudí organismu k činnosti, je vhodné se věnovat po jeho skončení nějaké fyzické či duševní aktivitě. Sauna vás příjemně aktivizuje, prohřejete se a následně budete dosahovat lepších výkonů.
Chcete-li, aby saunování mělo povzbudivý účinek, volte jen jeden, maximálně dva cykly pocení a ochlazení. Chcete-li po sauně vyvíjet sportovní činnost, vynechte ochlazení studenou vodou.
Po uklidňujícím či vyčerpávajícím saunování je žádoucí volit nějakou klidnou aktivitu. Možná využijete dalších odpočinkových wellness služeb, např. pobyt ve vířivém bazénku. A když budete hodně unavení? Pokud vám nic nebrání, zdřímněte si.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama