Játra a žlučník

8. října 2011 v 11:58 |  DETOXIKACE


V těle se nám ukrývá jedna biochemická fabrika s největší schopností regenerace v těle - játra. Zbavují tělo jedů a škodlivin, produkují žluč, řídí průchodnost na emocionální úrovni, ovlivňují možnost rozhodování, šlachy a klouby, podílejí se na krvetvorbě, vyrábějí enzymy, hormony a důležitá rozpouštědla. Žlučník zase ovlivňuje celý trávicí trakt.

Příznaky signalizující problémy s játry a žlučníkem
Játra jsou schopna dobře fungovat i na 20-30 %. Když tělo začne signalizovat problém s játry, je už skoro pozdě na zlepšení. Při špatné funkci dochází k emocionálnímu napětí, výbuchům, tvrdohlavosti, zbrklosti, ztřeštěnosti a puntičkářství. Oslabená játra vás vzbudí mezi jednou a třetí hodinou.
Zhorší se vám čich, máte migrény, hořkou chuť v ústech, závratě, oči jsou zarudlé a slzí, zrak oslabí, svědí pohlavní orgány a objevují se na nich vyrážky. Narušená energie jater a žlučníku se pozná i bolestmi kyčlí a krční páteře, kuřími oky. Psychicky se projevuje nerozhodností, nedostatkem odvahy, žárlivostí, agresivitou, nenávistí, velkou sebekontrolou a neschopností přijmout ostatní lidi.

Očista neboli detoxikace žlučníku a jater
Játra se spojují s živlem dřeva. Nejlepší dobou k očistě jater a žlučníku je jaro - čas mezi 15. únorem do 15. května. Po očistě se zbavíte únavy, bolestí kyčlí, vyrážek, zlosti a výbušnosti. Naplní vás životní elán. Ideální k očistě jater je jedna hodina v noci a odpolední třináctá.
Na co by měla být detoxikace jater a žlučníku zaměřena?
  • Chlorofyl (chlorophyll) má velmi silné detoxikační účinky a kromě řady příznivých účinků pro náš organismus dokáže také účinně harmonizovat činnost střev a tím významně ovlivnit celou regenerovaci těla, včetně jater. Liquid Chlorophyll doporučuji nejen jako základ každé očisty, ale pro jeho účinnost a široké využití také pro pravidelné užívání. Přečtěte si více o účincích chlorofylu.
  • Lecitin (lecithin) je látka nezbytná pro správné využití a odbourání tuků. Navíc změkčují stolici a tím usnadňuje hladší průběh detoxikace jater. Pozor na kvalitu lecithinu - důležitý je obsah cholinu a inozitolu - který je pro tyto dvě látky ve správném poměru, více - lecithin.
  • Nopal je léčivá rostlina, která má výborný účinek na regeneraci jater. Velmi příznivý účinek má na celé zažívání i vylučování. Jeho další výhodou je, že dokáže optimalizovat váhu - účinný je zejména při hubnutí.
  • Důležité pro očistu a regeneraci jaterních buněk jsou zejména aminokyseliny a antioxidanty (hlavně selen), který odvádí zplodiny z těla. Produkt Liver Aid je unikát na trhu a doporučuji ho každému, kde chce svým játrům udělat opravdu radost :-). Dopřát by si ho měl určitě každý, kdo má nebo měl nějaké jatrerní onemocnění (zejména po, ideálně i při, borelióze, žloutence a encefaliditě).
  • Máte-li játra ztukovatělá nebo trpíte cirhózou či jste prodělali jakékoli jaterní onemocnění, přidejte navíc arginin - Arginine Plus, který podporuje odstraňování amoniaku a tuků z těla. Tento produkt je velmi vhodný k pravidelnému užívání všem, kteří požívají v hojnější míře alkohol nebo musí užívat dlouhodobě chemické léky.
Bylinky podporující játra
Nejznámnější a nejúčinnější bylinkou pro jater je ostropestřec mariánský, který podporuje růst nových jaterních buněk. Ostropestřec je také součástí výše zmiňovaného produktu Liver Aid.
Další bylinky vhodné pro regeneraci jater: smetanka, benedikt, měsíček, klanopraška
Bylinky s příznivými účinky na žlučník: smetanka, ostropestřec, benedikt, měsíček, svízel, řebříček, rozrazil
Co můžete pro svá játra a žlučník hned teď
Doporučuje se zelená a modrá barva, vezměte si pro podporu jater a žlučníku tričko nebo prádlo těchto barev. Ve stravě se vzdejte jídel připravených na tuku, alkoholu, kávy, černého čaje, průmyslově připravených polotovarů se stabilizátory a konzervanty.
Naopak si dopřávejte jarní bylinky (hlavně hořké), pampeliškové a kopřivové lístky, zázvorový čaj, citrón, mořské řasy, kvašenou zeleninu. Dopřávejte si relax a schůzky s milými lidmi. Myšlenky a svoje důležité orgány zklidněte turistikou v přírodě.

Přípravky uvedené v tomto článku lze zakoupit na www.extrakt.cz
Materiál k tomuto článku byl čerpán z www.prirodnicestou.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sabča Sabča | 27. května 2013 v 14:47 | Reagovat

K těm bylinkám a ostropestřci. Hrozně dobrý je silymarin duo, obsahuje navíc i šišák bajkalský.je treba pravidelně užívat a vše se zlepší.

2 iva iva | 16. dubna 2014 v 11:02 | Reagovat

na játra silymarin duo...taky souhlasim s tímto, mam vyzkouseno a nemuzu si vynachválit.

3 enkara enkara | 16. dubna 2014 v 12:41 | Reagovat

Děkuji za příspěvek, každý názor a rada, při těchto obtížích je vítaná :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama