Léčivé byliny do zásoby

6. dubna 2011 v 14:21 |  SÍLA BYLIN

Byliny určené pro zásobu, by jste měli sbírat buďto krátce před úplňkem, za úplňku, nebo za ubývajícího Měsíce. Pokud nebude zbytí a budete bylinky sbírat za přibývajícího Měsíce, dbejte na to, aby dobře proschly a sušte je minimálně až do doby ubývajícího Měsíce. Jinak by vám mohly začít plesnivět a tlít. Pře zabalením a plněním udělejte takzvaný "test šelestu". Sušené byliny, které nešustí a nepraskají nejsou vhodné pro další skladování a proto by jste je měli hned použít.
Rostlinky dávejte schnout na slunné místo a často je obracejte. Nepoužívejte kovové plechy a umělohmotné podnosy jako podložku, stačí vám papír nebo dřevěná mřížka.
U mnoha léčivých a kuchyňských bylin ( libeček, tymián, majoránka, petržel ) stačí, když vícero rostlinek svázaných do kytice zavěsíte hlavou dolů na vzdušném místě.
Možná nyní přemýšlíte, že účinek bylinek koupených v lékárně je nulový, protože rostlinky nebyly sbírány v pravý okamžik, ale sílu těchto bylin by jste neměli podceňovat. Mají svou hodnotu a pomáhají dobře, především tehdy, používají-li se se správným myšlenkovým postojem. Jen u obtížně léčitelných nebo chronických nemocí má správný moment sběru bylinky velký význam a proto je, v těchto případech, vhodnější bylinka nasbíraná v pravý čas.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama