Začínáme s Tarotem

18. března 2011 v 12:37 | Enkara |  TAROT PARTNERSKÝCH VZTAHŮ


Tarotové karty jako celek se skládají z MALÝCH A VELKÝCH ARKÁN.
Výklad z tarotových karet provádím již 10 let. Začínala jsem výkladem PARTNERSKÝCH VZTAHŮ, pomocí karet VLKÝCH ARKÁN.
K tomu mi byla nápomocna kniha TAROT PARTNERSKÝCH VZTAHŮ od autorky JANE LYLE, součástí knihy jsou nádherné karty VELKÝCH ARKÁN. Tuto knihu doporučuji lidem, kteří s výkladem tarotu nemají žádné zkušenosti.. Tyto výklady zpracovala autorka do 4 skupin ( O TOBĚ, O PARTNEROVI, O VZTAHU, O BUDOUCNOSTI ), na které se při míchání a rozkládání karet musíte soustředit, aby jste našli odpověď na váš dotaz. Když máte karty rozloženy (viz. výklad ), dohledáte si výklad určité karty, ve skupině na kterou jste se zaměřili např. O tobě, O partnerovi.
Já osobně své výklady provádím osobní schůzkou nebo výklady zasílám e-mailem po položení dotazu.
Výklad e-mailem má jednu výhodu, zaměřím se na problém více do hloubky a podívám se na problém ze všech stran. Další výhodou je, že se tazatel může k výkladům kdykoli vrátit, jelikož je má zpracované v e-mailu.
Osobní kontakt jsem upřednostňovala z počátku, když jsem karty poznávala a sbírala zkušenosti. Většinou ale tazatelé části výkladu ( někdy i důležité ) zapomenou, proto je mnohem efektivnější výklad napsat. Při osobním kontaktu je důležité naučit se zpracovávat negativní energii, protože lidé k vám můžou dovést negativní energii a vy si pak budete muset očistit prostředí ve kterém žijete.
Jak začít s výkladem?
Ke kartám přistupujte s úctou. Tento výklad by se neměl provádět častěji než jednou za půl roku, jedné osobě. Při častějších výkladech by karty hovořili zmateně. Také se vám může stát, že nenaleznete v kartách odpovědi. To znamená, že tazatel nemá znát odpověď na svůj dotaz. V této situaci proveďte výklad v jiný den.
Osoba které provádíte výklad je tazatel. Bez tazatelova dotazu výklad nelze provést. Dotaz musí být položen. Navoďte si správnou atmosféru ( zapalte svíce, vonnou tyčinku apod.)
Posaďte se naproti sobě a požádejte tazatele, aby karty položil na stůl a levou rukou je dostatečně zamíchal. Upozorněte tazatele na jaký dotaz se má soustředit při míchání karet.( O SOBĚ, O PARTNEROVI, O VZTAHU ), to Vám po té musí sdělit. Vy můžete mezitím v duchu poprosit karty, aby odkryly své tajemství a pomohly tazateli odpovědět na jeho dotaz. Po té je může tazatel oběma rukama shrnout a podat vám. Karty v ruce rozevřete do vějíře, lícovou stranou dolů a požádejte tazatele, aby si karty vybíral a pokládal je na místo, které jsem popsala ve VÝKLADU PARTNERSKÝCH VZTAHŮ. Karty pokládejte lícem dolů a obracejte z boční strany ( zprava doleva nebo naopak), né ze shora dolů.U tarotových karet se posuzují i pozice karty, zda je rovná nebo obrácená. Rovná karta znamená že vše funguje tak jak má a obrácená karta ukazuje na blok nebo problém v dané oblasti.
Po provedení výkladu kartám poděkujte, očistěte je, třeba je jen protáhněte nad plamenem svíce a zabalte, nejlépe do bílého plátna, aby se zachovala jejich energie.
Pokus si nebudete vědět s něčím rady, klidně mi napište. Nezaručuji okamžitou odpověď, ale budu se snažit reagovat co nejrychleji to půjde.
Tak vám přeji hodně štěstí s výkladem a nevzdávejte se, pokud nebudete hned rozumět řeči karet. Chce to trpělivost a čas pochopit správný význam jednotlivé karty a spojitost s ostatními kartami výkladu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Monička Monička | E-mail | Web | 30. listopadu 2014 v 17:16 | Reagovat

Tarot si můžete také nechat vyložit na těchto stránkách http://online-tarot.info/vyklad-karet-online.php Pro základní výklad bohatě dostačuje.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama