V Velekněz

13. ledna 2011 v 13:57 |  TAROT PARTNERSKÝCH VZTAHŮ

V
VELEKNĚZ
O TOBĚ
Dar
Blížíte se k určitému druhu zasvěcení, které na sebe v hmotném světě bere formu nutnosti přijmout za něco zodpovědnost. Pravděpodobně se nacházíte v procesu, kdy si buď prohlubujete znalosti v určité oblasti, nebo své vědomosti předáváte druhým.
V tomto období vašeho života pociťujete potřebu pořádku a pevných struktur. Doma přeorganizujete vše tak, aby věci získaly řád, pravidelnost, jistotu a pořádek považujete nyní za prvotní, protože ji vnímáte jako pevnou základnu své existence. Vaše potřeba zakotvit v jistotě a přístavu ve vás může vzbudit touhu uzavřít manželství, ať už máte partnera či nikoli, ať jste heterosexuální nebo homosexuální, toužíte po tom, aby jste mohli s někým začít budovat trvalý vztah a společnou budoucnost. Snažíte se ve všech oblastech vymezit určitá pravidla, anarchie, improvizace a libovůle je pro vás nepřijatelná.
Velekněz vás nabádá k tomu, aby jste si začali považovat svých talentů. Položte si otázku, jak využíváte svého nadání a talentů, kterými jste byli obdařeni?
Velekněz také velmi často naznačuje, aby jste se vypořádali s praktickou stránkou své existence. Přiměje vás, aby jste si začali vážit hodnot, které vyznává vaše rodina nebo společenství v němž žijete. Je třeba konečně dospět a přijmout všechny závazky, které jsou s dospělostí spojeny.
Výzva
Obrácená karta Velekněze symbolizuje narušení řádu a vzpouru. Zabýváte se svým hodnotovým žebříčkem, který byl až doposud shodný s vašim společenstvím nebo rodinou. Najednou zjišťujete, že mnohými nemůžete souhlasit. Zaměřte se na své vnitřní hodnoty a také na způsob své vnější existence. Co pro vás má na obou úrovních smysl? Co považujete za praktické? Co vás naopak omezuje? Zvažte, co považujete za přežilé, co je třeba probudit k životu a co je třeba skutečně ponechat za sebou. Nastal čas stanovit si nová pravidla, podle niž by jste vedli smysluplnější život.
O PARTNEROVI

Dar      
Vnímáte partnerovu moudrost, stabilitu, trpělivost a vnitřní klid. Je pro vás učitelem, který vás probouzí mentálně a duchovně k životu. Tento člověk dává přednost rovnováze, symetrii a jasným strukturám. Jestliže jsou tyto aspekty narušeny, není schopen pořádně fungovat. Začne mu docházet energie, jak vitální, tak tvůrčí Proto má potřebu si hned vše definovat, a na základě své definice očekává odpovídající chování. Systém a strukturu se snaží ve svém životě usilovně udržovat.
Je to člověk, který je velmi obezřetný ve vztahu k penězům a nikdy neutrácí za zbytečnosti, přesto však podlehne svému podvědomému nutkání a je čas od času schopen určitých výstřelků a spontánního chování.
Co by milenec a partner má stejnou potřebu kontroly a pevné struktury, i stejného principu očekávání určitých reakcí na základě své předchozí definice. Avšak i tento vzorec bývá u něj narušen výlevem vášnivých citů a nečekaným projevem intenzivně pociťované touhy a lásky, ve chvílích, kdy se probudí jeho nevědomí. Přijmete-li tyto rysy, pak jej jistě budete považovat za pozitivní osobnost.


Výzva
Váš partner vám velmi imponuje, obzvlášť svými schopnostmi a úspěchy, kterých dosahuje v materiálním světě zcela přirozeně a s lehkostí. Zralost vašeho partnera je však pravděpodobně jen zdánlivá. Trpí citovými zábranami, a proto není schopen otevřeně projevovat své city, ani bez zábran vyjádřit svou lásku. Svou vášeň se pokouší držet pod stejnou kontrolou. Jeho vnitřní nejistota může vést k tomu, že se vás pokusí ovládat a být ve vašem vztahu silně dominantní. Touží po obdivu, ale okamžitě se stáhne, jakmile se kdokoli přiblíží k jeho skutečnému já. Za maskou oslnivě úspěšné osobnosti se skrývá ustrašené dítě, které se obává opravdových citů a hluboké lásky.
O VAŠEM VZTAHU
Dar
Nejklasičtější interpretace této karty je uzavření formálního manželství. To znamená, že jste v tuto chvíli připraveni dát svému okolí vědět, že jste oba přijali za svůj vztah odpovědnost a že si přejete, aby vás okolí vnímalo tak, že patříte k sobě.
Idea manželství, jak ji ztělesňuje tato karta, může mít několik forem, od té nejpragmatičtější, skutečného sňatku, po tu nejduchovnější. Tato karta symbolizuje i skutečný esoterický význam sňatku coby posvátného svazku dvou lidí, kteří hluboce cítí, že k sobě náleží.
Výzva
Buď jste zaujati svým společenským postavením, nebo přemýšlíte nad tím, kam se váš život momentálně ubírá nebo spíše neubírá. Tímto tématem jste natolik zaujati, že vám nezbývá energie, aby jste se věnovali svému vztahu. Pokud jste vázáni v manželství nebo sdílíte-li společný majetek, pak je možné, že se navenek oba snažíte jevit jako dokonale sehraný tým. Avšak tento dojem je v ostrém rozporu s tím, co se skutečně odehrává pod povrchem vašeho vztahu.
Jeden z vás může mít pocit, že ho vztah příliš omezuje, dokonce dusí. Měli byste se zamyslet nad tím, jak své partnerství upravit poněkud volnějším a nekonvenčnějším
způsobem. Obrácený Velekněz totiž naznačuje krizi, která vztah buď úplně ukončí nebo promění, aby mohl začít fungovat upřímněji a svobodněji. Tuto změnu byste měli vnímat jakou nutnou zkušenost, kterou musíte projít.
O VAŠÍ BUDOUCNOSTI
Dar
Velekněz vám dává jasné myšlení a nabízí vám možnost hlubšího sebepoznání. Máte pocit, že jste připraveni přijmout za svůj vztah zodpovědnost. Vše nasvědčuje tomu, že učiníte nějaké důležité rozhodnutí, které budou znamenat pro váš život dalekosáhlé změny. Vás však tyto změny nezaskočí, protože vše předem vědomě naplánujete a teprve pak se pustíte do jejich realizace.
Výzva
Možná se právě nacházíte v období plném nevítaných změn. Vše co souvisí s vaší minulostí odmítáte a tím se vzdalujete svým blízkým. Je třeba postupovat s klidem, abyste s tím co už je mrtvé nezničili i to, co má stále hodnotu.

ČERPÁNO  Z  KNIHY  TAROT  PARTNERSKÝCH  VZTAHŮ
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama