IX Poustevník

23. listopadu 2010 v 20:51 |  TAROT PARTNERSKÝCH VZTAHŮ


IX
POUSTEVNÍK
O TOBĚ
Dar
Právě pro vás skončilo období aktivity a objevování. Pociťujete, že potřebujete čas, abyste mohli vstřebat a zpracovat všechny své zkušenosti. Máte potřebu stáhnout se do ústraní. V tomto období byste měli být vůči okolí zdrženliví. Vaše plány ještě nemají konkrétní podobu. Možná dospějete k rozhodnutí, které budou mít vážný dopad na váš budoucí život. Poustevník varuje před unáhlenými činy a impulzivními rozhodnutími. Nabádá ke kritickému a objektivnímu pohledu na věc.
Dokonce ve svém vztahu, který může být plný vřelé lásky, pociťujete stejnou potřebu se stáhnout do ústraní. Měli byste ji respektovat. Poustevník však neznamená stavy deprese. Vypovídá spíše o potřebě setrvat po nějakou dobu stranou v příslovečné Poustevníkově jeskyni plné ticha a klidu. Tak poskytnete své duši dostatek času k přípravě na budoucnost, která leží před vámi.
Výzva
Možná právě prožíváte období plné překážek a máte pocit, že jde s vámi všechno z kopce. Poustevník je spojován s prvním podzimním dnem, kdy je vše připraveno k odpočinku. Měli byste proto období ticha, zklidnění a pasivity v pokoře přijmout. Nejspíš máte pocit, že tvrdě pracujete, aniž by to někdo ocenil, ať už slovem nebo penězi. Také je možné, že se trápíte myšlenkami, proč právě vy musíte být sami, opuštění a nemilovaní. To vaše duše volá po samotě a vám nezbývá nic jiného než toto volání přijmout a nejen přetrpět, má-li příští stádium, které bude následovat, přinést své plody.
O PARTNEROVI
Dar
Poustevník málokdy symbolizuje milence, ačkoli může ztělesňovat osobu, k níž budete chovat přinejmenším vřelé city. Tento člověk vás povede a stane se pro vás po určité období učitelem a odkryje vám mnohé souvislosti. Podpoří vás v těžkých chvílích. Poustevník se vás bude snažit přimět k tomu, abyste se vzdali své neústupnosti a svéhlavosti.
Tato karta souvisí i s rozhodováním. Pravděpodobně vás trápí vaše váhavost. Nevíte, který směr zvolit. Váš partner zůstává v reakci na vaši váhavost klidný a bez emocí. Jeho vztah k vám je prost jakéhokoli hodnocení a posuzování. S tímto člověkem se můžete naprosto otevřít a svěřit mu svá nejskrytější tajemství. Vaši důvěru si skutečně zaslouží.
Výzva
Tato výzva může mít dvě formy. V prvním případě se budete muset vyrovnat s tím, že po nějaký čas zůstanete sami bez partnera a bez vztahu. Lásku nepotkáváme každý den a může trvat delší dobu než znovu začnete svůj život s někým sdílet. Druhá možnost naznačuje povrchnost. Do vašeho života možná vstoupí někdo, kdo bude vnitřně nevyzrálý, sobecký a velmi kritický. Důvody, pro něž s vámi vstoupí do vztahu, budou mít jen málo společného s láskou, hlubokými city a milováním. Půjde spíše o člověka s panickou hrůzou ze samoty. A vy jste volní, takzvaně k dispozici. Avšak, tato osoba se bez vás bez obtíží obejde. Což také znamená, že vás může kdykoli opustit. V tomto vztahu vás nečeká žádná budoucnost.
O VAŠEM VZTAHU                                                                  
Dar
Poustevník, jehož klíčová slova jsou odloučení, samota, ztišení, uzavřenost, naznačuje mimo jiné také sexuální zdrženlivost. Jste nyní skutečně sami, bez partnera, případně jste se na čas odloučili. Nebo jste se se svým partnerem dohodli, že mezi sebou sexuální kontakt přerušíte. Přesto vás spojuje hluboké pouto lásky a přátelství, které má takovou sílu, že je schopno vztah udržet.
Poustevník může také naznačovat, že potkáte někoho, ke komu navážete vřelý vztah, a kdo postupně změní celý váš život. Je možné, že právě tento vztah bude ve vašem životě ten nejvýznamnější. Vaše láska vás neuvěřitelně posiluje.
Výzva
Poustevník v této pozici naznačuje osamocení. Jeho lekce je však v tomto případě tvrdší a bolestivější. Je možné, že váš partner bude muset na nějakou dobu odcestovat a vy se toho odloučení bojíte. Vaše důvěra je slabá a naplňují vás obavy o další společnou budoucnost. Buď předstíráte, že vás představa jeho odjezdu ani přinejmenším ne vyvádí z míry a nebo naléháte a přesvědčujete, aby rozhodnutí změnil. Ale váš vztah se ocitl na křižovatce, kdy je podobná zkouška nevyhnutelné. Váš svazek je nadále, ve své nynější podobě, nepřijatelný. Vše staré v něm musí odumřít. Naprosté odloučení či rozchod jsou velmi nepravděpodobné. Oba pociťujete touhu se k sobě znovu vrátit. Pokud tuto situaci zvládnete vědomě a s láskou, váš vztah z ní vyjde ještě pevnější. Cesta to však nebude jednoduchá. Zachováte-li si během této zkoušky oba chladnou hlavu, získáte něco, co bude mít trvalou hodnotu.
O VAŠI BUDOUCNOSTI
Dar
Brzy pochopíte hlubší souvislosti, které vám dříve unikali. Budete schopni přijmout sami sebe i svůj život nejen s lehkostí, ale i s vděčností. Začnete plánovat svou budoucnost a navazovat na minulé, v čem chcete pokračovat. Pokud jste bez stálého vztahu, přestanete se tím trápit. Vaše vnitřní síla vzroste natolik, že vám dovolí pokorně čekat, až do vašeho života znovu vstoupí láska.
Výzva
Hledáte radu a pomoc, ale přesto se podle nich odmítáte řídit. Aniž by jste je sami vyhledávali, setkáváte se s moudrými lidmi, plnými porozumění, kteří budou ochotni vás podpořit. Věnujte jim pozornost, ale především začnete konečně naslouchat svému nitru. A přestaňte se obávat období izolace, které Poustevník ohlašuje. Nic přece netrvá věčně.

ČERPÁNO  Z  KNIHY  TAROT  PARTNERSKÝCH  VZTAHŮ
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama