XIV Umírněnost

14. října 2010 v 17:10 |  TAROT PARTNERSKÝCH VZTAHŮ

XIV
UMÍRNĚNOST
O TOBĚ
Dar
Vnitřní klid a jasné duchovní vnímání jsou nejvyšší kvality, které Umírněnost člověku poskytuje.Jste si vědomi, že neznáte všechny odpovědi ale tato skutečnost ve vás nevyvolává pražádnou úzkost. Pokračujete ve své cestě vpřed, naplněni pokorným vědomím, že vše se odvíjí tak Jak má.
V tomto období vás víc než kdykoli předtím přitahuje kontakt se skupinami různého druhu. Čas, strávený s ostatními, vnímáte nejen jako tvůrčí, ale i společenskou stimulaci. To je správné, protože energie Umírněnosti, vytvářející jednotu, by měly být v životě využívány v co nejširším měřítku.
Během období symbolizovaného Umírněností se možná stanete součástí nové skupinky přátel nebo kolektivu v práci. Pokud právě nemáte trvalý vztah, je pravděpodobné, že někdo ze zmiňovaného okruhu se pro vás stane v budoucnosti jedinečným. Nebo vás někomu takovému představí.Pokud však již máte svůj vztah, pak jak vy tak váš partner vyhledáváte možnost trávit co nejvíce času se skupinou svých přátel. Mentální stimulace je jedním z aspektů této karty, avšak souvislost se znamením Střelce naznačuje, že se tento proces odehrává na intuitivní úrovni. Vzhledem k tomu, že toužíte po rozšíření své perspektivy vnímání světa, nejspíše vás v tomto období budou zajímat filozofická a náboženská témata.
Čtrnáctka, číslo Umírněnosti, má fascinující, mystickou kvalitu, neboť představuje nejplodnější den ovulačního cyklu kdy dokonalá rovnováha, která je navozena ve spojení
mezi mužským a ženským principem, může vést k početí. I vy se nyní nacházíte v podobném stavu vnitřního sjednocování těchto dvou aspektů, ba přímo ve fázi nejvyšší plodnosti. V tomto období tedy můžete vykonat mnoho pro svou budoucnost.
Výzva
Základní rys Umírněnosti - rovnováha a harmonie - byla narušena. Pociťujete vnitřní neklid, ale nejste schopni svou energii nijak usměrnit. Položte si otázku, zda jste ve svých soudech, týkajících se druhých, a celkových úsudcích, spravedliví, objektivní a nestranní Jednostranné argumenty, zkreslený pohled a podrážděnost mohou být známkou, že něco v tomto ohledu u vás není v pořádku. Měli byste se na nějaký čas stáhnout do sebe, abyste v sobě opět nalezli ztracenou rovnováhu.
O PARTNEROVI
Dar
Váš partner je moudrý a velkorysý. Je vždy schopen vnímat obě strany daného problému.Vlastně by se dalo říci, že je zkušeným vyjednavačem, jehož přirozená laskavost probouzí v každém jen to nejlepší. Umírněnost označuje osoby, kterým myšlení nečiní žádné potíže, a které jsou schopny přijímat překážky a problémy z filozofického hlediska, a také je tak řešit.Váš partner nezačne být hned netrpělivý, pokud se mu nedaří okamžitě uskutečnit své plány. Naopak je natolik moudrý, že si klade otázku, proč je dosažení jeho cílů blokováno a pokouší se v tom najít hlubší smysl.
Vzhledem k tornu, že touží nejvíce ze všeho po harmonii a souladu váš vztah bude pravděpodobně příjemně vyvážený. Dává přednost poklidným debatám před hlučnými diskusemi. Vědomí vlastní hodnoty mu dovoluje, aby se bez pocitu ohrožení vlastní důležitosti, zabýval vašimi vzájemnými rozdílnostmi dříve, než se mezi vámi promění nepřekonatelná překážky. Proto s touto kartou souvisí profese terapeuta, diplomata, hudebníka, filozofa, ale třeba i alchymisty. Váš partner nepotřebuje mít ve vztahu pocit nadřazenosti, ani mít nad vámi takříkajíc navrch. Je si vědom, že člověk ve vztazích hraje mnoho rolí, a že každá z nich je procesu prohlubování daného vztahu stejně významná.
Výzva
Váš partner pravděpodobně nedokáže připustit že existují i jiné struktury vztahů než ta, na níž on sám lpí, kterou upřednostňuje na úkor druhých. Nechápe, že nic není jednoznačné, jen černé a bílé, a že vše podléhá neustálé proměně. Nechápe, že intenzita vašich citů vůči němu musí procházet cyklickou proměnou, stejně jako příliv a odliv. Naopak se domnívá, že o vaši lásku a pozornost musí neustále bojovat. Možná byste rádi ve vztahu provedli nějaké změny, ale váš partner s nimi nesouhlasí. Je plný citového napětí a nervní energie. To ovlivňuje atmosféru vašeho vztahu. Obává se totiž, že vás ztratí. Zároveň je však jeho chování k tomu, aby vás ztratil, tou nejpřímější cestou. Tento stav je nejspíš jen dočasný, protože základním rysem Umírněnosti je neustálá změna.
O VAŠEM VZTAHU
Dar
Umírněnost může poukazovat na zklidnění po citově bouřlivém období.Velmi pravděpodobně souvisí již s existujícím vztahem, protože naznačuje pochopení a uznání partnerových potřeb a přání. Vyjasnění vzájemných očekávání si vždy vyžádá nějaký čas, a zřídkakdy se týká období první fáze zamilovanosti. Umírněnost, která řídí tok života, proudícího z kalichu do kalichu, naznačuje propojení intuice a logiky.
Tato karta také souvisí s tantrickými sexuálními praktikami. Základní myšlenkou této staré filozofie je dosažení duchovní extáze a transcendence prostřednictvím aktu lásky. Váš vztah, ve svá nejčistší formě, tento potenciál sexuální magie obsahuje. Když probíhá mocná výměna energií mezi srdci, myslí, těly i duchem obou partnerů, dochází k alchymickému procesu. který oba pozvedá nad jakékoli vzájemné rozdílnosti, nedorozumění a konflikty. Jejich láska má transformativní moc, což znamená, že prostřednictvím jejího působení se v každém z partnerů mohou
začít odehrávat hluboké změny. Dokonalá sexuální harmonie, která představuje rovnováhu mezi mužskými a ženskými energiemi,je jedním z duchovních cílů Tantry. A právě tento typ energie nyní proudí mezi vámi dvěma. Navzájem si můžete být doslova vším; přáteli, sourozenci, rodiči, milenci, učiteli i inspirací.
Pokud vypovídá Umírněnost o budoucím partnerství, pak naznačuje, že se bude jednat o vztah trvalý. Bude dostatečně silný na to, aby prošel mnoha vývojovými fázemi a obyčejně jej navazují lidé, kteří již v minulosti prošli několika stálými vztahy. Poučili se ze svých chyb a omylů, a jsou vnitřně připraveni na nový typ zkušenosti, který se vyznačuje vyzrálejším
a vyváženějším přístupem k samotnému. Z toho důvodu přeje Umírněnost druhému manželství a stejně tak opětným smířením následujícím po rozchodech.
Výzva
Jako byste spolu v určité oblasti svého vztahu soutěžili a jeden druhého vnímali jako soupeře či konkurenci. Oba se snažíte vyjádřit svou individualitu naprosto rozdílným způsobem Kolem vás to sice vře energií, ale nikdo z vás ji není v tomto období schopen používat pozitivně. Oba máte totiž pocit, že něco není v pořádku.Je však možné, že ani jeden z vás si není vědom, oč jde. Nastal čas, abyste zasuté a neřešené problémy, které mezi vámi leží, vyslovili a začali se jimi vědomě zabývat. Zmíněný konflikt se může projevovat i tím, že jste si nevědomě navzájem vyměnili role. Na začátku vztahu byl jeden z vás dominantní, ale dnes se stal podřízeným. Proto se pokouší pře vzít otěže opět do svých rukou. Tento problém se týká obzvláště vašich profesí. Jeden z vás může být najednou nečekaně úspěšný ve své práci, a díky tomu je nucen své profesi věnovat více času. Zatímco druhý tuto změnu nese s nelibostí, protože cítí, že nad druhým ztrácí kontrolu. Zdá se, že zde pomůže ona stará a osvědčená bouřka, která pročistí vzduch a dovolí vám, abyste si oba určili nová pravidla, podle nichž se bude váš vztah dále odvíjet
O VAŠÍ BUDOUCNOSTI
Dar
Umírněnost přináší příslib usmíření a urovnání konfliktu. Do vašeho života se vrací rovnováha. Pokud jste se cítili sami a bylo vám těžko, čeká vás něco, co vám radost ze života vrátí. Pokud jste byli vyčerpaní, vaše vitalita se obnoví.
Výzva
Umírněnost v obrácené pozici vás varuje, abyste si dali pozor nepřehánění v jakékoli oblasti, nekontrolovatelné chování, obsese a posedlosti, ale také na svéhlavost a tvrdohlavost. Máte pocit, že je pro vás více než kdy jindy těžké spolupracovat s druhými. Potřebujete více prostoru nejen ve vztahu. Dokonce byste nyní radši pracovali samostatně na nějakém zvláštním projektu. Pečujte o své zdraví kontrolujte si svou váhu! Všeobecně naznačuje obrácená Umírněnost narušení rovnováhy.

ČERPÁNO  Z  KNIHY  TAROT  PARTNERSKÝCH  VZTAHŮ
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama