V RAKU

11. září 2010 v 19:29 |  MĚSÍC A ZVĚROKRUH
Rak
OD  PLIC  PO  ŽLUČNÍK   

Síla, která působí během dnů  Raka, má účinky na  HRUĎ,  PLÍCE,  ŽALUDEK,  JÁTRA ŽLUČNÍK.
Co v těchto dvou až třech dnech RAKA uděláte pro hruď, plíce, žaludek, játra a žlučník, působí dvojnásob blahodárně, pozitivně a léčebně. Mimo zákroky a operace na těchto orgánech. Vše co je v těchto dnech zatěžuje má škodlivější účinky, než v jiných dnech.
Kdo je choulostivý na tyto orgány, může těchto dní využít k jejich posílení. Doporučuje se lehká strava. Od července do ledna jsou dny Raka vždy v ubývajícím Měsíci, potom půl roku v přibývajícím měsíci. PAMATUJTE: za ubývajícího Měsíce se vyplavuje a za přibývajícího měsíce se posiluje. Léčebné kůry a detoxikace žaludku a jater mají mezi létem a zimou ( podzim ) lepší šanci na úspěch než mezi zimou a létem ( jaro ).
ZÁNĚT  PRŮDUŠEK
Osvědčeným domácím prostředkem je vepřové sádlo, lehce přihřáté, nanesené v jemné vrstvě na obklad, přikládané každou noc, až problémy ustanou. Také pomůže měsíčková mast, která dokáže zahnat i těžký zánět průdušek. Vždy první obklad vyhoďte a další před použitím vyvařte nebo dejte nový.
PRŮDUŠKOVÉ ASTMA
Doporučuji uvážit polohu lůžka, je nutno udělat vše pro zkvalitnění vzduchu v bytě a pokud možno i na pracovišti.
PÁLENÍ  ŽÁHY
Dobrým lékem na tento nepříjemný pocit je slatinný jíl. Jako prevence jsou různé odrůdy syrových červených brambor, které nastrouháme a vymačkáme. Přibližně 3 polévkové lžíce zamícháme do jídla. Také pomůžou syrová jablka, suchary, nebo heřmánkový čaj, který pijeme po malých douškách. Tlaky v žaludku může ovlivňovat i posunutý 6. hrudní obratel.
ZÁNĚT  ŽALUDKU, ŽALUDEČNÍ  VŘEDY
Důležitá při těchto obtížích je změna stravy. Nějaký čas se zkuste omezit jen na rostlinnou potravu. Pro prevenci je dobré nastrouhat  syrové brambory i se slupkou a jejich vymačkanou šťávu pít před každým jídlem, Chuť je sice děsná, ale procedura zabírá.
JATERNÍ  A  ŽLUČNÍKOVÉ  PROBLÉMY
Klid na lůžku je dobrým prostředkem, ale dbejte na to, aby jste pak v noci nebyli aktivní, protože játra a žlučník se regenerují po půlnoci při spánku. Dále jsou nutné vlažné až horké zábaly na oblasti jater a žlučníku, aby léčbu podnítili. Po dobu asi dvou hodin si také přikládejte skoro horké sáčky naplněné lučním kvítím. Pokud máte možnost přenocovat v seníku, je to ideální doplněk léčby. Žlučopudné bylinné léčby, viz. síla bylin, by měly pobírat po celé dva měsíční cykly, déle ne. Nejlépe v období od 21.června do 22.července.

ČERPÁNO  Z  KNIHY :     SÍLA  MĚSÍCE ,  AUTOŘI : PAUNGGEROVÁ ,  POPPE
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama