V KOZOROHU

11. září 2010 v 18:38 |  MĚSÍC A ZVĚROKRUH
Kozoroh
KOLENA,  POKOŽKA  A  KOSTI

Síla dnů Kozoroha ovlivňuje  KOSTRU, KOLENA  A  POKOŽKU.
Co učiníte ve dnech Kozoroha, pro stehna  bude působit dvojnásob blahodárně, preventivně a léčebně. Pokud možno vyhněte se operacím a zákrokům v této oblasti ( hlavně u kolen) v těchto dnech a  v  období od 21. prosince do 20. ledna. Volte dobu kdy Měsíc ubývá .
Vše co ve dnech Kozoroha zatěžuje kostru, kolena a pokožku, působí škodlivěji než jindy.
Obklady kolen nebo jejich mazání, mají pro prevenci, ale i léčbu dobré účinky.
Dny Kozoroha jsou vhodné pro péči o pleť a pro léčbu kožních chorob. První projevy nerovnováhy a vnitřních poruch v organismu poznáte na podle stavu pokožky.

ABSCES
Jsou účinné listy devětsilu. Dejte listy do smaltovaného hrnce a zalijte trochou vody, směs povařte a nechte ji vyluhovat. Postačí, když listy jen napaříte. Pak položte listy horké, jak snesete, na absces a postup v mezích snesitelnosti opakujte. Doba obkladu je tak 2-3 hodiny, nebo přes noc. Absces se rychleji otevře a vyhojí za ubývání Měsíce. Ve stravě se zřekněte octa, aby jste podpořili jeho hojení.

AKNÉ
Prodělejte kopřivovou kůru na pročištění krve viz. detoxikace. Na omývání obličeje použijte listy vlašského ořechu nebo kořenu pampelišky. Ponořte je asi na 12 hodin do studené vody a pak ohřejte nebo ji k mytí obličeje použijte studenou.

VYRÁŽKY

Vyrážky nebo kopřivky jde ošetřovat listy vlašského ořechu, jitrocelem nebo heřmánkem. Rozmělněné ořechové listy máčejte jeden den ve studené vodě a přecezenou tekutinu  požívejte na omývání nebo obklady. Jitrocel můžete rozmačkat a šťávu použít na masáže nebo přípravu čaje pro omývání a obklady. Heřmánek se hodí také na mytí nebo obklady, použijete-li mléko místo vody, dosáhnete lepších výsledků. Při mokvavých vyrážkách použijte místo heřmánku raději ořechové listí.

SVĚDIVOST
Tento projev se může vyskytovat bez viditelné změny na kůži a je někdy známkou jaterního onemocnění, nervového vyčerpání nebo stařecké slabosti. Tělo nám signalizuje potřebu zbavit se zatěžujících látek. Doporučuje se provést detoxikaci organizmu, viz. detoxikace.
Detoxikace, aby měla co největší účinek se provádí za ubývajícího měsíce. Vydatné pití čajů mezi 15. a 19. hodinou. Předepsané nebo Vámi vyrobené masti nanášejte za přibývajícího Měsíce, lépe se vstřebávají.
Svědivosti může snížit omývaní v teplé až horké vodě s přidáním trochy jablečného octa, nebo v řebříčkovém čaji.

PLÍSNĚ  KŮŽE, NOHOU, NEHTŮ
Na tvrdošíjné plísně na nohou a na kůži zabírají solné koupele, ale jen za ubývajícího Měsíce. Avšak potírání postižených míst alkoholem ( švédské kapky) jsou dobrou pomocí i za přibývajícího Měsíce. Při plísních na nehtech stříhejte nebo obrušujte nehty pouze v pátek. Pro vyléčení napusťte tampon vaty švédskou tinkturou nebo ovocnou pálenkou a zvlhčujte nehtové lůžko a mezeru mezi okrajem nehtu a kůží prstu.Nelekejte se při zbarvení nehtů do hněda, to zapříčiňuje švédská tinktura, ale na daný problém zabírá.

ČERPÁNO  Z  KNIHY :     SÍLA  MĚSÍCE ,  AUTOŘI : PAUNGGEROVÁ ,  POPPE
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama