V BÝKU

11. září 2010 v 19:34 |  MĚSÍC A ZVĚROKRUH
Býk

ČELISTI  A  KRK

Síla dní Býka ovlivňuje oblast ČELISTÍ
a  KRKU.

Vše co ve dvou až třech dnech Býka učiníte pro oblast čelistí a krku, pro chrup, mandle a uši má dvojnásobný účinek. Preventivně i léčebně. Výjimkou jsou zákroky a operace v této oblasti.
Můžete-li si sami určit termín zákroků a operací v oblasti krku, vyhněte se dnům býka a době od 2o .dubna do 21. května a pro zákrok volte dobu, kdy Měsíc ubývá.

BOLESTI  V  KRKU / ZÁNĚTY  MANDLÍ
Nedejte si operovat mandle ve dnech Býka a Berana. Může dojít ke komplikacím, dodatečnému krvácení atd. Na stále se vracející bolesti v krku, záněty mandlí nebo strnutí šíje může mít často za vinu posunutý 5. a 6. obratel.

BOLESTI  A  ZÁNĚTY  UŠÍ
Při ušních zánětech pomáhá vlhký a horký obklad ze sáčku naplněného lučním kvítím, který si přiložíte k uchu. Účinek mají i vlažné heřmánkové obklady, kapka třezalkového oleje do obou uší také pomůže, obzvláště ve dnech Býka.
NADMĚRNÁ   FUNKCE   ŠTÍTNÉ  ŽLÁZY
Čaje z KOPŘIVY  k pročištění krve, které pijte za ubývajícího Měsíce mezi 15. a 19. hodinou pomůžou. Za přibývajícího Měsíce můžete denně vypít čaj z POTOČNICE.
Pokud možno nejezte svalovinu. Naopak jezte hodně zeleniny. Ke štítné žláze přísluší 7. krční obratel. Jeho posuny jsou pro štítnou žlázu zátěží.
NEDOSTATEČNÁ  FUNKCE  ŠTÍTNÉ  ŽLÁZY
Ošetřování nedostatečné funkce štítné žlázy - obklady, krev čistící čaje nebo léky - provádět za ubývajícího Měsíce. Při regulovaném užívání léků pochopitelně dbát léků nemůžete.Doporučuje se plnohodnotná rostlinná strava. Ovšem veškeré druhy kapusty a zelí a znehodnocená jemně vymletá mouka působí na vznik, růst STRUMY. Vhodné bylinky při problémech se štítnou žlázou jsou zeleninový salát, oves, karotka, špenát, jablka, řeřicha potoční, česnek domácí.

ZUBNÍ  PROBLÉMY
ODSTRANĚNÍ  ZUBNÍHO  KAMENE
Příhodnou dobou k odstranění je ubývající Měsíc, protože nové vytváření je pak omezeno. Ideální je začít ve dnech Kozoroha při ubývajícím Měsíci, ale není to bezpodmínečně nutné. Základem odstranění je správné a opakované čištění zubů.
KORUNKY  A  MŮSTKY
Korunky a můstky by pokud možno měly být nasazovány za ubývajícího Měsíce. Jejich trvanlivost je mnohem vyšší než u těch, jež byly nasazeny v době, kdy Měsíc přibývá.
ZÁNĚT  DÁSNÍ
Důležité je po léčbě změnit stravovací návyky, častější čištění zubů a pozor na nadměrné ozáření zubů např. okusováním nehtů. Jinak se tato nemoc ráda vrací.
Nejpříznivější okamžik pro ošetření paradentózy u zubaře je ubývající Měsíc, pokud se vyhneme dnům Berana a Býka. Zraněná dáseň se pak rychle zhojí, krvácení je v mezích. Takovéto ošetření u lékaře znamená malou operaci. Otoky dásní rovněž ošetřujeme za ubývajícího Měsíce, nikdy však v Beranu a býku. V akutních situacích samozřejmě nemáme na výběr, proto až přijde ten správný čas, je dobré pro léčbu udělat dvakrát více.
Je-li dáseň lehce zanícená, používejte měkký zubní kartáček a častěji ji během dne rázněji masírujte. Nepoužívejte však vždy zubní pastu, kartáček namáčejte v šalvějovém čaji.
Při akutním zánětu si vyplachujte ústa heřmánkovým čajem a jen lehce masírujte kartáčkem.
TRHÁNÍ  ZUBU
Pro trhání zubu volte ubývající Měsíc, zvláště jedná-li se o zuby moudrosti nebo operace dásní, a vyhněte se dnům Býka a Berana. Vzniklé mezery a ložiska se pak lépe hojí a nezřídka jsou tělesný symptom a bolest odstraněny okamžitě.

PÉČE  O  CHRUP  A  PREVENCE
Dbejte na přírodní výživu, bohatou na vitamíny a minerální látky a čistěte si pravidelně zuby, pokud možno   3x denně.všechna preventivní opatření při péči o zuby a dásně, která mají dodávat látky - výplachy, přísun minerálů atd., je vhodnější provádět v přibývajícím Měsíci, protože tělo je lépe vstřebává.
Zuby mohou pohlcovat škodlivé radiace.Nadměrně ozářené zuby mají oslabující účinek na dásně a přes reflexní zóny na mnoho tělesných oblastí a orgánů. které jsou spojeny se zuby. k odstranění radiace ze zubu se hodí metoda výplachu olejem. najdete v odkazu na detoxikaci těla.
Přírodní prostředek k čištění tubů se hodí mořská sůl, chlebový nápoj nebo různé bylinkové čaje ( šalvěj, při zánětech heřmánek, při silnějším krvácení dásní kokoška pastuší tobolka).Které všechny odstraňují povlaky na zubech a při správné technice čištění posilují dásně. Jako účinný prostředek při krvácení dásní se doporučuje žvýkat ostružinové listy. Neznámý je jeden z nejlepších prostředků k denní péči o zuby: popel z bukového dřeva. Ustupování dásní může být jeho pomocí zastaveno.Vysypte při každém čištění na okraj umyvadla náprstek popela a vlhký kartáček do něj namáčejte tak dlouho, až ho spotřebujete. Zpočátku se pociťuje jako    suchý písek, ale lze jej dobře vypláchnout.
K technice čištění zubů
Zuby si čistěte po hlavních jídlech s než  jdete spát. Po posledním vyčištění už nic nejezte. Nepoužívejte příliš velký kartáček ( lépe hodně malý než příliš velký ) a dáseň masírujte vždy ve směru zubů, v horní dásni shora dolů, v dolní zdola nahoru.

ČERPÁNO  Z  KNIHY :     SÍLA  MĚSÍCE ,  AUTOŘI : PAUNGGEROVÁ ,  POPPE
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama