V BERANU

11. září 2010 v 19:37 |  MĚSÍC A ZVĚROKRUH
Beran
OD  TEMENE  K  NOSU

Síla dní Berana ovlivňuje oblast HLAVY až po NOS.

Vše co vykonáte ve dvou až třech dnech Berana pro oblast hlavy, očí a nosu má preventivní a léčebnou účinnost. Výjimkou jsou zákroky a operace v této oblasti. Pokud si můžete sami určit termín zákroků a operací hlavy, očí a v oblasti nosu, vyhněte se dnům Berana a době od 20. března do 20. dubna a pro zákrok zvolte dobu ubývajícího měsíce.
Léčivé byliny jež pomáhají při bolestech hlavy, potížích s očima ( světlík ) a problémech s nosem a čelními a nosními vedlejšími dutinami ( luční kvítí ), vyvíjejí při sběru ve dnech Berana silnější účinek. Do zásoby by jsme je měli sbírat za přibývajícího Měsíce, krátce před úplňkem a po úplňku je sušit a uskladnit, lhostejno, zda právě vládne Beran.

BOLESTI  HLAVY - MIGRÉNA
Velmi dobrým opatřením pro prevenci při migréně je pít ve dnech Berana hodně čisté vody a odříct si kávu, čokoládu, cukr a vaječný bílek. Měli by jste poslouchat řeč svého těla, aby jste si udělali jasnou představu co Vašemu tělu škodí nebo prospívá.
Na zanícené, nebo i vyčerpané oči si v těchto dnech dávejte obklady, které Vám můžou být pomoci ( světlík ).
KRVÁCENÍ  Z  NOSU
Krvácení z nosu se vyskytuje hojněji zvláště u dětí. Často jsou trochu oslabené a přetěžované.
Studený čaj z PASTUŠÍ  TOBOLKY pomůže hned jako nápoj i jako studený obklad v zátylku. Při opakovaném krvácení zjišťujte příčinu, zda nejde o skrytou nemoc ( vysoký krevní tlak, chudokrevnost ). Spolupříčinou mohou být také oslabené nosní žilky.

CHRÁPANÍ
Skoro každý člověk který chrápe spí na nesprávném místě nebo v nesprávné poloze. Často stačí změnit polohu lůžka, aby se chrápání zmírnilo, nebo aby přestalo. Také se osvědčilo šňupání nejjemnějšího SLATINNÉHO JÍLU.

POLYPY
 Nosní polypy dejte operovat pouze za ubývajícího Měsíce a nikdy v BERANU a BÝKU. Úspěch by byl jen krátkodobý, polypy se vrátí.

NACHLAZENÍ / CHŘIPKA
 Prsty u nohou vzepřete v botách tak, jako by jste jimi chtěli něco uchopit. To vyvolává silný, někdy bolestivý a masáží podobný tlak na určité body na bříškách prstů na noze. tento tlak povzbudí oběhy energie v těle, jež mají dobrý vliv na přicházející nebo již probíhající nachlazení.
Posílení imunitního systému je nejúčinnější prevencí proti chřipce a nachlazení.

PROBLÉMY  S  OČIMA
Starým, účinným prostředkem při vyčerpaných a namožených očích je svlažit sklopená víčka vlastními slinami hned po ránu, nalačno a před snídaní. Dvě zrnka pepře rozžvýkaného před snídaní způsobí, že otoky pod očima rychle vymizí ( slzní váčky ). Poruchy zraku jsou navíc častými průvodními jevy posunutých obratlů ( druhého krčního obratle ).

ZÁNĚT  SPOJIVEK / JEČNÉ ZRNO
Je často symptomem nedostatečné funkce ledvin. Ve dnech Berana by jste měli hodně pít, nejlépe jen vodu. Další rady o čištění ledvin naleznete MĚSÍC VE ZNAMENÍ VAH.
Spojivky jsou často poškozovány prachem nebo chladem. Oční lázeň ve VLAŽNÉM odvaru ze světlíku může tento problém rychle odstranit. Není-li světlík po ruce, pomůže i voda z vodovodu ( nemusí se ani převařit ). Vyplachování očí heřmánkovým odvarem není vhodné, protože hojení probíhá příliš rychle a dochází často k tomu, že se tvoří další hnis. Jinak se heřmánek doporučuje jako účinná léčivá bylina při zánětech všeho druhu.
Tyto rady platí i pro ječná zrna i pro hnisavé nebo nehnisavé záněty řasových tukových žláz.

ZÁNĚT  OČNÍ  ROHOVKY
Silné záněty rohovky může vyvolat nedostatek vitamínu A. Snažte se tento vitamín doplnit a o vhodné léčbě se poraďte s lékařem.
Vitamín A je rozpustný v tucích a je obsažen ve všech zelených částech rostlin v barevných kořenech ( karotka ) a ve žlutých živočišných tucích ( mléko, vejce ). Chcete-li se živit jen zeleninou, vždy přidejte malou dávku oleje, jinak tělo vitamín A nedokáže přijmout.

ČERPÁNO  Z  KNIHY :     SÍLA  MĚSÍCE ,  AUTOŘI : PAUNGGEROVÁ ,  POPPE
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama